PRZEZNACZENIE:
Ze środków Pożyczki na rozwój cyfryzacji w MŚP są finansowane przedsięwzięcia realizowane na terenie województwa lubuskiego, mające na celu rozwój bądź wzmocnienie potencjału gospodarczego mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, zwiększenie lub umocnienie ich pozycji na rynku oraz podniesienie ich konkurencyjności.
W szczególności Pożyczki na rozwój cyfryzacji w MŚP są przeznaczone na:
- Inwestycje Końcowe realizowane na terenie woj. lubuskiego w zakresie wdrożenia w przedsiębiorstwie rozwiązań cyfrowych o mniej specjalistycznym charakterze (np. oprogramowanie biurowe, księgowe, przygotowanie strony internetowej itp.), realizacja procesów wewnętrznej informatyzacji przedsiębiorstwa, zakup sprzętu TIK lub jego wymiana na bardziej nowoczesny, modernizacja rozwiązań cyfrowych wspomagających bieżącą działalność firm (B2E) oraz w relacjach z klientem (B2C), przedsięwzięcia z zakresu cyberbezpieczeństwa (Typ 1).
- Inwestycje Końcowe realizowane na terenie woj. lubuskiego w zakresie wdrożenia w przedsiębiorstwie specjalistycznych rozwiązań cyfrowych np. nowe rozwiązania oparte na robotyzacji, automatyzacji, wdrożeniu rozwiązań w zakresie wprowadzenia optymalizacji w sposobie wytwarzania produktów lub świadczenia usług opartych o przemysł 4.0 oraz wsparcie produktów i usług opartych na technologiach cyfrowych, prowadzących do zmiany modeli biznesowych, procesów produkcyjnych lub organizacyjnych w przedsiębiorstwach (Typ 2).
Udział specjalistycznych rozwiązań w tym typie inwestycji powinien wynosić co najmniej 70% wartości Jednostkowej Pożyczki. Elementem uzupełniającym inwestycji może być zakup sprzętu informatycznego, jeśli Ostateczny Odbiorca we wniosku o pożyczkę uzasadni potrzebę jego zakupu i wykaże jego powiązanie ze specjalistycznymi rozwiązaniami cyfrowymi oraz niezbędność dla realizacji Inwestycji Końcowej.
WARUNKI:
- Maksymalna kwota pożyczki:
Typ 1 - do 1.000.000,00 PLN
Typ 2 – do 2.000.000,00 PLN
- Okres spłaty:
Typ 1 – 36 miesięcy (3 lata)
Typ 2 – 60 miesięcy (5 lat)
- Oprocentowanie:
1,5% w skali roku - dla firm mogących skorzystać z pomocy de minimis,
od 6,68% w skali roku – dla przedsiębiorcy działającego powyżej roku na rynku, który nie spełnia warunków umożliwiających udzielenie pomocy de minimis,
od 9,68% w skali roku – dla przedsiębiorcy działającego do roku na rynku, który nie spełnia warunków umożliwiających udzielenie pomocy de minimis.
- Brak wymaganego wkładu własnego,
- Brak opłat i prowizji za udzielenie oraz obsługę pożyczki,
- Możliwość karencji w spłacie kapitału: do 6 miesięcy.