Targi, jak co roku, były szansą dla studentów, aby zapoznać się z ofertami pracy, warsztatów, szkoleń i praktyk, a także innych możliwości rozwoju. W targach wzięło udział ponad 70 wystawców.
Z roku na rok inicjatywa ta przyciąga coraz większą liczbę zainteresowanych pracodawców i osób poszukujących nie tylko pracy, ale również staży i praktyk.
Uczestnicy targów, zarówno studenci, uczniowie szkół średnich, jak i absolwenci mogli porozmawiać z pracodawcami o wymaganiach stawianych kandydatom, złożyć lub sprawdzić dokumenty aplikacyjne oraz otrzymać materiały informacyjne przygotowane przez firmy wystawiające się na targach.
Targi to najlepsza okazja, aby w jednym miejscu i czasie poznać wzajemne oczekiwania.
Podczas targów - wzorem lat ubiegłych - stworzona została „Loża Ekspertów”, w ramach której studenci i absolwenci, w rozmowie ze specjalistami oraz ekspertami w danej dziedzinie, mogli dowiedzieć się jak rozpocząć własną działalność gospodarczą, na co zwrócić uwagę zakładając własną firmę oraz skąd zdobyć fundusze na start. W trakcie targów można było również zapoznać się z ofertą Lubuskiego Funduszu Pożyczkowego, działającego w strukturach Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., która jest skierowana zarówno do przedsiębiorców z terenu województwa lubuskiego, którzy planują nowe przedsięwzięcia inwestycyjne, jak również do osób fizycznych, które dopiero zamierzają rozpocząć prowadzenie własnej działalności gospodarczej oraz są zainteresowane pożyczką na jej uruchomienie. O środki na ten cel można ubiegać się w ramach projektu „Dodaj pieniądze do pomysłu”, finansowanego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 6.2.
W trakcie targów odbyły się także liczne wykłady i prezentacje, które prowadzone były przez praktyków, a mianowicie przedstawicieli przedsiębiorstw biorących udział w targach.